www.gadki.lublin.pl www.gadki.lublin.pl/aktualnosci www.gadki.lublin.pl/encyklopedia www.gadki.lublin.pl//gadki www.gadki.lublin.pl/pfm www.gadki.lublin.pl/aktualnosci wersja polska
english version
wersja polska
english version
 
A B C D E F G H I J K L Ł M  


Sutaras (LT)
Troitsa (BY)
Drewo (UA)
Stary Olsa (BY) Perkałaba (UA)
Atalyja (LT)
Jar (BY)


Griezyne (LT)
Menuo Juodaragis (LT)
Suklegos (LT)
Szeszory (UA)


Muzyczny folklor Polesia Białoruskiego
Tradycyjne pieśni litewskie - wprowadzenie
Karpaty, muzyka tradycyjna i współczesna młodzież

N O P R Q S T U V W X Y Z Ź ¯
 

Recha (BY) Rondo (BY)

 

zoomBialorus Recha Zespół Recha powstał we wrześniu 2003 roku w Mińsku. Założycielem i liderem oraz autorem tekstów i muzyki jest Andrei Takindang (gitary, domry, śpiew). Oprócz niego zespół tworzą Aryna Sykurova (skrzypce, śpiew, aranżacje), Maryja Silvanovic (śpiew), Kastuś "Lizka" Lisiecki (bas) oraz Mikita Kisou (gitary). Ostatnio do składu dołączył Leanid Paulionok (instrumenty perkusyjne).

Nazwa zespołu Recha, co po polsku znaczy echo, nie jest przypadkowa. W muzyce grupy pobrzmiewaja echa wielu gatunków i stylów muzycznych od tradycyjnych motywów ludowych aż po rock.

Recha było finalistą Bardauskaj Wosieni 2004 oraz festiwalu Basowiszcza 2005. Koncertowali wspólnie z takimi tuzami białoruskiej sceny jak Troitsa, W-Z Orkiestra czy Viktar Sałkievic. W Polsce gościli między innymi na X Spotkaniach Folkowych "Z wiejskiego podwórza" w Czeremsze.

Kontakt:
E-mail: znycky@hotmail.com

www.recha.pro-rock.pl MP3 WMA

 

zoomBialorus Rondo Zespół, rodem z białoruskiego Brześcia, został założony w 2001 roku przez jednego z wykładowców tamtejszej Dziecięcej Szkoły Muzycznej, Sergieja Wasiljewicza Litwinczuka. Grupa liczy cztery osoby. Instrumentaliści grają na cymbałach, domrze, bajanie i gitarze basowej. Od momentu powstania zespół bardzo dużo koncertuje, bierze udział w szkolnych, miejskich, wojewódzkich przedsięwzięciach kulturalnych, konkursach i festiwalach. Muzyka wykonywana przez grupę charakteryzuje się miękkością dźwięku i profesjonalizmem wykonania. W repertuarze zespołu są utwory białoruskich i zagranicznych kompozytorów, muzyka dawna i współczesna.

 

www.gadki.lublin.pl   do góry
wstecz